Jdi na obsah Jdi na menu

FIMO

je polymerová hmota se kterou se nádherně pracuje. Chce to chvilku cviku, prostě se s hmotou seznámit, načež Vás naprosto uchvátí a ohromí. Je ideální pro tvoření šperků všeho druhu, vyniká výraznými barvami, které lze míchat a vytvářet tak další odstíny. Pomocí hmoty lze vytvářet de facto cokoliv od korálků, všelijakých ozdob a drobných sošek, či si lze vytvořit zcela unikátní potřeby do domácnosti, které lze denně používat, neboť po zapečení v troubě (doporučuje se 30 min na  110o či 130o) je možno výrobek umývat bez poškození ve vodě.    Barevná škála nabízí  vcelku velkou šíři odstínů a hmotu lze objednat přes internet, což doporučuji, neboť nákup vyjde levněji, nebo ji lze přímo koupit v obchodech s výtvarnými potřebami či v zásobenějších papírnictvích. Zde je však nutno počítat s vyšší cenou.

S FIMO hmotou mohou pracovat i malé děti, neboť dle výrobců není zdravotně závadná, příliš nebarví, pouze finální úpravu či-li zapečení či uvaření ve vodě, je nutno přenechat dospělým.

Já, než jsem nakoupila první čtyři bloky Soft FIMA, jsem nastudovala dostupné články a návody, kterých je po zadání klíčového slova FIMO na internetu skutečně hodně, poté jsem znárodnila nejostřejší kuchyňský nůž, sehnala vhodnou podložku, keramický váleček a vykrajovátka na cukroví, špejle, dětské vlhké ubrousky a pečící papír a pustila se do díla.  Po upečení jsem vše natřela lesklým lakem a poté již navlékala a kombinovala.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

beeba - škodlivost fima

13. 2. 2013 18:43

Myslím, že nic se nemá přehánět... fimo jako takové škodlivé není, samozřejmě, pokud jej nejíme a nestrkáme při pečení hlavu do trouby....tak se nám nemůže nic stát, ani dětem....

Lucka - Fimo je škodlivé?

13. 2. 2013 13:32

Ty jo, to jakože fakt? Já jsem myslela, že FIMO je úplně zdravotně nezávadné... to může mít takové následky? Máš s tím konkrétní zkušenosti?

Já právě s FIMO pracuju proto, že by mělo mít stroprocentní zdravotní nezávadnost, tohle mě trošku znepokojuje.
Jsi si tím opravdu jistá? Kupuju tady http://www.sevt.cz/obchod/vytvarne-potreby/modelovani-odlevani/fimo-hmota/ a žádné upozornění nikde... píšou tam že nezávdané...

Pracujeme s FIMO i s dětma, neděs jejda

z temné bažiny kuře - rizika ( sice drobná, ale jsou )

31. 7. 2012 15:53

hlavně si to nestrkat do úst :D anebo napřímo do uší. Někomu to nic nedělá, může si roztahováky nosit, jak chce, ale někdo může mít alergickou reakci :) A taky asmatici FIMO nemají rádi, zvlášť výpary při pečení :)