Jdi na obsah Jdi na menu

KOLEKCE PoDZIM/ZIMA 2011

 

Slovo ,,Chryzantéma" pochází z řečtiny a znamená ,,Zlatý květ". Má velký význam hlavně v Číně a Japonsku. Pro Japonce je tato květina symbolem lidské dokonalosti a pradávným znakem mikádů - japonských císařů. Dodnes tento stát udílí řád Chryzantémy. V Číně pokládají za posvátné i květy a jejich kresby, které bývají často ve svatyních.

V literatuře patří povídka Modrá chryzantéma (Karel Čapek - Povídky z jedné kapsy) k jedinečným skvostům české literatury. Z hlediska čistě botanického, patří chryzantéma ke květinám, které svojí jednoduchou krásou a barvou berou dech.

Souprava Oranžová chryzantéma je tvořena z náhrdelníku s přívěskem, náušnic a náramku z nádherných českých skleněných rokajlových korálků a obšité placičky variscitu.

Souprava Modré chryzantémy je tvořena z náhrdelníku, náušnic a náramku z nádherných českých skleněných rokajlových korálků a českých modrých ohňových perel několika velikostí.

Náhrdelník je dlouhý 48 cm, náramek 18cm. Náušnice jsou visací a tvoří je vždy jedna kytička. Použité komponenty jsou kovové v barvě stříbra.

Znáte to, jakmile vyrazíte na podzimní procházku, začne vás to nutit sesbírat a přinést si domů dary přírody- listy, šípky,  kaštany, bobule, květiny a bůhví co ještě, a doma pak zaplnit prostory a kochat se barevnou podzimní krásou.

Souprava Z podzimní procházky je tvořena náhrdelníkem a šitými náušnicemi, které si můžete vzít nejenom na procházku, ale kamkoliv. Korálky jsou české, skleněné, většinou broušené, doplněné rokajlem. Délka náhrdelníku je 48cm. Náušnice jsou visací, v příjemné zelené barvě. Skleněné korálky jsou barevné, takže se dají unosti skoro "ke všemu".

Souprava Fialková chryzantéma je tvořena ze šňůrkového náhrdelníku s přívěskem a náušnic. Při tvoření jsem použila japonské skleněné rokajlové korálky a obšitou placičku z minerálu jaspisu, na náušnicích jsou drobné jaspisové korálky.

 Do složky jsem přidávám v říjnu další šperky, a to šité, navlékané, ketlované a háčkové kousky. Myslím, že letošní podzim bude příjemně barevně pestrý a celý skleněný... a ačkoliv nám pravděpodobně skončily teplé a slunečné dny, kousek barevné nádhery na krku nám zvedne náladnu...

 Dnes je Mikuláše, takže se k nám nezadržitelně blíží zima. Tu jistě vítají milovníci zimních radovánek, já však mám raději léto, slunce a teplo. Podzim se pomalu přehoupává do zimy a já místo korálkování spíše pletu svetry a vesty. Ještě se musím vrhnout na čepice...

Poslední korálkové soupravy jsou spíše jednoduché, často používám bižuterní řetízky a skleněné broušené korálky výhradně české výroby.

Všem přeji krásný čas adventní!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ilona Čechová - krásné šperky

3. 2. 2013 21:32

Máte nádherné šperky, nemohla byste mi prosím poslat návod na ty šité kopretinky, jak máte na některých soupravách, např. hnědá souprava na této stránce? Děkuji a uvádím e-mailovou adresu:
cechovailona@centrum.cz

tail-haris - :)

24. 5. 2012 17:55

to je úchvatné :)